גיוס כוח אדם איכותי בשנת 2015

גיוס כוח אדם איכותי בשנת 2015

שנת 2015 צפויה להיות סוערת בכל הקשור לאיתור וגיוס כוח אדם איכותי. הפער בין גודל תקציב הגיוס והתמורה שיש להפיק ממנו רק הולך ומתרחב, לפיכך במהלך 2015 יידרשו מנהלי הגיוס להפיק עוד יותר מתקציבי גיוס מצומצמים.

מבין הדרכים להשיג עובדים מומחים, השימוש ברשתות החברתיות ובפרט בלינקדאין ממשיך להתחזק. ביחד איתו, מתחזקים הרצון להשקיע בגיוס כוח אדם איכותי (אפילו על חשבון אורך התהליך ועלותו) ועליה בכמות הגיוסים  של מועמדים פסיביים.
מה צפוי למחלקת משאבי האנוש שלכם בשנת 2015 ? וכיצד iTalent תוכל לסייע בגיוס יעיל וממוקד של עובדים מומחים לארגון? על כך, במאמר שלפניכם.

איתור וגיוס כוח אדם מומחה – איך עושים את זה?

ארגונים רבים מבינים כי ההשקעה ב"מיתוג מעסיק" אינה השקעה ריקה מתוכן. השקעה נבונה במיתוג הארגון עשויה לחסוך עד 50% בעלויות ההעסקה. עוד, מי שישכילו לזהות ולנצל התפתחויות טכנולוגיות כגון אלה המפורטות מטה ישיגו יתרון תחרותי בתחום זיהוי והעסקה של עובדים מומחים המתאימים לארגון:

  • מעמדן של רשתות חברתיות בעלות אוריינטציה מקצועית (לינקדאין בראשן) בין המקורות השונים לאיתור וגיוס כוח אדם רק מתחזק והולך. יתרונן הגדול של רשתות כאלה הוא בנגישות הגבוהה אל מועמדים מתאימים.
  • באמצעות כלי שיווק דיגיטאליים ניתן לארגונים האפשרות לפרסום מסיבי, לפלח, למקד ולפנות אל כישרונות מתאימים רבים בו זמנית.
  • תאימות מרבית לחיפושים ופניות של מועמדים דרך מכשירי הטלפונים החכמים הופכת הכרחית.
  • ניצול של כלי מחשוב ענן וביג דאטה כגון אלגוריתמים המאפשרים איתור אוטומטי במאגרי מועמדים של כוח אדם מתאים לפרופיל המשרות. הקמה, תחזוקה, ושימוש נכון במאגרים כאלה יאפשרו גיוס כוח אדם מהיר ויעיל יותר עבור הארגון.

שני המכשולים העיקריים בדרך לגיוס כישרונות יוותרו תחרות מצד מעסיקים פוטנציאלים אחרים ומידת אטרקטיביות המשרה ותנאי ההעסקה, לפחות כפי שהם נתפסים בעיני המועמדים.

 כדי להשתפר יש להגדיר מדדים לאורם ניתן לקבוע מה עובד ומה לא. בכל הקשור לגיוס כוח אדם מסתמנים כמה מדדים כאלה כמקובלים על העוסקים בתחום. הראשון בחשיבותו הוא מידת ההתאמה של המגוייסים לתרבות הארגון ולצרכיו. עוד, נלקחים בחשבון נתונים אודות תפקודם של מגויסים חדשים, כמה מהם נקלטו בארגון לטווח ארוך, פרקי הזמן שנדרשו עד שהגיעו מגויסים חדשים לתפקוד יעיל, ועוד. משך הזמן שאורך הליך איתור וגיוס עובד מתאים גם הוא מדד חשוב.

iTalent – המפתח שלך לגיוס מוצלח

אנחנו ב – iTalent עוקבים אחר השינויים בשוק ובנויים על מנת להשקיע את כל המשאבים, הזמן ותשומת הלב לזיהוי וקליטה מוצלחת של עובד מומחה ומוכשר שיתאים בדיוק למאפייני המשרה שהגדרנו. בין אם בתהליך חד פעמי של גיוס עובדים לארגון ובין אם במערכת יחסים ארוכת טווח של גיוס, ניהול ושמירה על מאגר כוח האדם בחברה באופן שוטף (ואפילו ממשרדי החברה) – נדע לזהות, להשיג ולקלוט את העובדים המתאימים ביותר תוך איסוף מידע, תשאול וזיהוי, הצגה ריאלית ואטרקטיבית של המשרות הממתינות לאיוש, וקליטת העובדים בתנאים מוצלחים הן עבורו והן עבור הארגון.