למה אינטיליגנציה רגשית הוא אחד כלי העבודה החשובים בגיוס?

תראו את הנתון הבא: מגזין פורבס פירסם כמה כסף עולות החלטות גרועות בגיוס טאלנטים:

  • ארה"ב משקיעה 72 בליון דולר (!) בשנה על גיוס והשמה
  • 80% מהכסף הזה נזרק לפח בשל חוסר התאמה בין המועמד למקום העבודה

חוסר התאמה בין פרופיל המועמד לצרכי הארגון עולה הרבה כסף. מועמד שנראה מבטיח, יכול להתברר כ"בעייתי" כשמדובר בעבודה בצוות, או בעמידה בלחצים. חברות רבות מנסות להימנע מטעויות כאלה על ידי עריכת ראיונות אישיים מרובים, אבל גם אלה לא תמיד מועילים. המועמדים של היום מוכנים יותר והשאלות שניתן לשאול בראיונות לרוב צפויות. הפתרון? הוא טמון במידענות הרשת המקדימה לראיון או ליתר דיוק- באפיון, באיתור ובמידע שמתקבל על המועמד עד לשלב הראיון. זה הסיפור של הכתבה הזאת.

222222

תפסיקו לחפש מתחת לפנס…

לינקדין, פייסבוק ורשתות חברתיות נוספות, מובילות היום את עולם הגיוס. המידע נגיש לכולם וכולם כך נדמה, יכולים בלחיצת כפצור לאתר מועמדים ברשת, לפנות אליהם ולגייס אותם ישירות לחברה. סקר שנערך על ידי חברת HDR כבר בשנת 2013 מצא עליה של 60% במספר המעסיקים המגייסים עובדים בעזרת הרשתות החברתיות. ( מתוך כתבה בדה מרקר:  http://www.themarker.com/career/1.1908968)

זאת ועוד:  ב-2011 אתרי הדרושים הובילו את השוק עם נתח של 33% משוק גיוס העובדים, אבל תוך שנה אחת צנחו ל-28% בלבד.

שם המשחק הוא ריבוי מידע נגיש ברשת. והמשחק הזה מנתב את העוסקים בגיוס להתמקד בחיפוש ולא במידת ההתאמה. חיפוש נכון אינו בהכרח מהיר אלא אפקטיבי והוא לא יכול להיות אפקטיבי ללא הבנת המניעים וההתאמות שבין שני הצדדים המבקשים להתקשר.

הפתרון? הכירו את המושג  Emotional Intelligence

לפי אדל ב' לין, מחברת הספר The EQ Interview: Finding Employees with High Emotional Intelligence  אינטליגנציה רגשית "אחראית לכ-24% עד 69% מהצלחת העובדים. בהתאם לכך היא מציעה לערוך ראיונות שמודדים את האינטליגנציה הרגשית של המועמדים. (http://www.themarker.com/career/1.499484)

חברות גיוס והד-הנטינג שיתמחו בעריכת מבחנים המודדים אינטלגנציה רגשית, יוכלו לספק לחברות וארגונים, עובדים אשר ישתלבו טוב יותר ויישארו זמן רב יותר.

כיצד מזהים מועמד בעל אינטליגנציה רגשית?

יש אינספור מחקרים וגישות בנושא  האינטליגנציה הרגשית. לעניינינו , סיכמנו 6 תכונות עיקריות של אינדיבידואלים בעלי אינטליגציה רגשית גבוהה. הקפדה על קיומן, תבטיח מידת התאמה התחלתית של המועמד לארגון ובסיס  לצורך בדיקה מעמיקה יותר. ואגב- את המאפיינים הללו ניתן לאתר עוד בשלב החיפוש – על פי צורות ההתנסחות בפייסבוק, סוג ורמת השיתופים, חברות בקבוצות לינקדין ומכלול האינטראקציות שהמועמד הפוטנציאלי מבצע ברשת. על כל אלה ניתן לעקוב וזה  למעשה חלק ארי מתפקידו של המגייס.

  1. מועמד בעל אוצר מילים עשיר הקשור בהבעה רגשית

אנשים בעלי EQ גבוה, מצליחים לבודד ולהבין את רגשותיהם בו ברגע שהם מרגישים אותם.  ככל שאוצר המילים הרגשי מגוון, כך משתפרת התובנה לגבי מה אני מרגיש, מה גרם לזה ומה  הפתרונות האפשריים למצב הרגשי שבו אני נתון. תכונה שמסייעת (תתפלאו) דווקא  בקבלת החלטות  בזמני משבר.

  1. מועמד סקרן לגבי אנשים ומצבים

אנשים סקרניים הם אנשים של אנשים: חברותיים, יודעים להקשיב ולהכיל. אנשים אלה יודעים לעבוד בצוות, לא מונעים משיקולי אגו ומונחים לטובת הכלל או המשימה שלפניהם. אנשים סקרנים לגבי אנשים, הם עובדי צוות מעולים.

  1. מועמד שמכיל ומקבל שינויים

אנשים שמקבלים שינויים ואינם חוששים מהם, פוטנציאלים להוביל מהלכים: לעמוד בסביבה של אי וודאות או של פיתוח מתמיד. הם מעולים לסטאראפים הדורשים אנשי אשכולות היודעים לעשות "הכל" .

  1. מועמד בעל מודעות עצמית- הן לחולשות והן לחוזקות האישיותיות שבו

אנשים שמודעים לעצמם, מודעים גם לאחרים. הם מעולים כאנשי מכירות שכן הם יודעים לזהות מוטיבציות ומשמעויות נסתרות ולכן הם יתפקדו נהדר במשאי ומתן או ברכש. אנשים בעלי מודעות עצמית, הם מנהיגים מלידה והם פורחים כאשר תתנו להם מרחב פעולה חופשי.

  1. מועמד שלא מתרגש מטעויות

אנשים שלא משתתקים מטעות הם אנשים שיודעים לעבור הלאה- להתקדם ולהוות כוח רציונלי בצוות. הם אולי לא הכוח המשימתי בצוות העבודה שלכם, אבל בהחלט הכוח המקדם, הרעיונאי ובעל החזון.

  1. מועמד שאינו שומר טינה

מועמד שאינו שומר טינה הוא מועמד פוטציאלי להיות נאמן, מגוייס ואיש עבודת צוות. שמירה טינה רעה לבריאות והשם הנרדף שלה הוא מרמור. ומי רוצה להעסיק אנשים כאלה?

ושימו לב- כל התכונות הללו קשורות במאפיינים האישיותיים של המועמד. לא בניסון שלו. לא בהשכלה או ברקע המקצועי שלו. כולן קשורות לניבוי יכולותיו להתמודד עם משימות מגוונות, עבודה בצוות ויכולת הנעה קדימה.

Italent מובילים את עולם הגיוסים עם אסטרטגיות חיפוש הנשענות על הבנה מעמיקה של הקשר בין צרכים, יכולות והתאמה.  מוזמנים לפנות אלינו.