אוגוסט בפתח, זמן הדימדומים של עולם הגיוס

השנה בנוסף לאוגוסט קיבלנו גם מלחמה קטנה, אז חשבתי לעצמי שדווקא בצחיחות של התקופה ובשלל החדשות הלא חדשות הגיע הזמן להתרענן בתוכן קצת אחר (תקראו לזה הדחקה) או פשוט להיות צינית ולומר שבתקופה כזו עדיף לקבור את עצמך בעבודה.
מה קורה לגיוס בקיץ?
בארגונים רבים מתחילים להרגיש בנמנמת הגיוסית כבר באמצע יולי נמנמת זו גולשת בד”כ לספטמבר וחוזר חלילה. חופשות של הילדים, סוף שנה תקציבית בחלק מהארגונים והשנה גם מלחמה שמביאה למצב שהרבה מאוד מנהלים מגויסים לחזית.
אז זהו שדווקא אוגוסט הוא חודש נפלא לגיוס, אני זוכרת שגם במסגרת עבודתי בארגונים וגם בחברת השמה. ידענו לתעל את אוגוסט להצלחה מסחררת, למה זה מצליח?

1. כשרגוע מסביב למועמדים יש פחות הצעות ולכן התחרות קלה יותר.
2. מועמדים רבים נמצאים בתקופה זו שלפני החגים והשנה החדשה בצומת של קבלת החלטות ומכלכלים את המשך דרכם המקצועית.
אז מה עושים?
1. זו בדיוק ההזדמנות לחזק את הנוכחות הארגונית ברשתות החברתיות, יש הרבה פחות פוסטים בתקופה זו והמשמעות היא חשיפה גדולה יותר לתוכן עבור מועמדים פוטנציאליים. זה הזמן לפרסם משרות ברשתות החברתיות, לבצע פניות למועמדים ולהעלות כל תוכן רלוונטי לארגון ברשת.
2. הציבו יעדים ברורים לגיוס החודש , התכנסו והכריזו על מרתון גיוס .
3. ברור שחלקכם נמצאים בחופשה, דאגו שתהליכי הגיוס ימשיכו ויתנהלו בשגרה גם כשאתם לא שם, תמיד אפשר לדאוג שיהיה מנהל מגייס שיוכל לפגוש את המועמד.
4. כמות התקנים לגיוס יורדת? זה הזמן לשבת ולחזק את תשתיות הגיוס, לחזק את ה- database, לבנות תוכנית יעדים לשנה הבאה, לבחון האם עמדנו ביעדים שהצבנו לעצמנו השנה. לחזק את ההכשרות של אנשי הצוות, לבדוק את תהליכי הגיוס שלנו.
לא תהיה תקופה טובה מזאת, השנה הקרובה תמשיך להציב בפנינו אתגרים חדשים וברור שגם הפעם נעמוד באתגרים אלו בכבוד, אבל דווקא עכשיו מי שייתן גז על הגיוס יוכיח שגיוס זו ריצה למרחקים ארוכים ולא בהכרח אינטרוולים קצרים.

הכותבת, כותבת אליכם מממ”ד שנמצא ברדיוס של 0–40 ק”מ.
אנחנו בדרום ממשיכים לעבוד במלוא המרץ ולגייס עבור לקוחותינו.
יש לכם משרה מורכבת לאייש? אנחנו כאן בשבילכם.

ולמנטרה היומית,

שיהיה המשך יום שקט ורגוע,

1 תגובה

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה