5 דרכים ליצור חווית מועמד יוצאת דופן - iTalent - Hire smarter

5 דרכים ליצור חווית מועמד יוצאת דופן

חווית מועמד זו ה"חווית לקוח" החדשה. ובכן, היא לא בדיוק מחליפה חווית לקוח, אבל היא תופסת חלק גדל בתודעתם של מגייסים ובעלי עסקים בכל מקום ומסיבה טובה: יצירת חווית מועמד חיובית זו דרך מעולה לשמר ולהפיץ את המוניטין שלכם כחברה, ולהגדיל את הסיכויים שלכם להנחית אצלכם את הכישרון הגדול ביותר בתחום.

הנה 5 דרכים ליישם חווית מועמד טובה, כדי שתוכלו להנות מכל היתרונות שהיא מציעה:

הפכו את זה לבלתי נשכח

אחד הדברים הטובים ביותר שאתם יכולים לעשות למען המועמדים שלכם הוא למצוא דרך להפוך את החוויה שלהם איתכם לבלתי נשכחת. אם אתם מוצאים דרך כלשהי לבדל את עצמכם, הם יזכרו את הפגישות שלהם איתכם, כשיתר הראיונות שלהם יתערבבו זה בזה. אם באמת תעשו את זה נכון, הם יזכרו את החוויה שלכם איתכם וידברו עליה עם אחרים, אפילו אחרי שהסתיימה, ללא קשר לשאלה אם הם קיבלו את המשרה או לא.

מבלי להפוך את העניין לגימיק או להיות בלתי אותנטיים, נסו כל מיני דרכים שונות ליצור אינטראקציה עם מועמדים שיוצאת מחוץ לגבולות של תהליך גיוס רגיל. חלק מהרעיונות שנתקלנו בהם בעבר הם למשל קיום הראיון במסגרת של ארוחת צהרים או בחדר המשחקים של החברה בשילוב עם משחק כלשהו, או שליחת הזמנות מעוצבות וכיפיות לראיון. תהיו יצירתיים ותהנו.

תראו להם מי אתם

אם אתם שוברים את הראש בחיפוש אחר רעיונות שיסייעו להבליט אתכם ואת הניסיון שלכם, הטיפ הבא אמור לעזור. אחת הדרכים ליצור חווית מועמד טובה היא להפוך אותה לבלתי נשכחת. אחת מהדרכים הטובות ביותר להפוך אותה לכזו היא לחשוב על מה מבדל אתכם מחברות אחרות ולהדגיש את הייחודיות שלכם.

מה החברה שלכם עושה? מה היא שואפת להשיג? מה הערכים שלה? מענה על השאלות האלו אמור לסייע לכם לחשוב על דרך אמינה להפוך את החוויה של המועמד איתכם לשונה ומלהיבה.

התמודדו עם הדברים במהירות

בייחוד במקרים של חברות גדולות ובמשרות חשובות, מועמדים נאלצים להמתין ליצירת קשר ולקבלת החלטות. המשמעות: לא זו בלבד שמדובר בחוויה מתסכלת למועמדים, שבאופן טבעי לא מעוניינים לחכות זמן ממושך לתשובה, אלא ששמירה על תהליך מהיר ויעיל תעזור לחזק את התדמית שלכם כמקצוענים שאכפת להם מהצוות, מהלקוחות ומהמועמדים.

שמרו על אווירה נוחה

דרך אחרת לנסח את זה תהיה לגרום למועמדים להרגיש בנוח. מפגש עם אנשים חדשים הוא ממילא מקור ללחץ עבור רבים – מפגש עם אנשים חדשים שההחלטה על עתידך נמצאת בידם הוא מתכון בטוח לעצבים, גם במקרה של מועמד שמגיע עם ביטחון חזק ביכולותיו ובניסיונו. קבלו אותם בצורה מסבירה פנים כאילו שאתם מקבלים חבר. התייחסו אליהם בכבוד ואל תתנשאו.

דרך אחת טובה לעשות זאת היא להתחיל בשיחות חולין, או לפחות שיחות חולין טובות. שיחות נבוכות על מזג האוויר כנראה לא ישיגו את המטרה, אבל התעניינות אמיתית בתחום עניין שהמועמד מבין או עוסק בו מחוץ למקום העבודה לחלוטין יכולה לסייע לו להיות לבוא מנקודה של נוחות ובטחון, כשהוא מרגיש מוערך. כל זה מוביל אותם להיפתח יותר ולחשוף יותר מעצמם.

חברו את המועמדים עם אנשים שונים בחברה

יצירת חיבור עם אדם שאינו המנכ"ל או מנהל הגיוס, יכולה לסייע למועמדים להרגיש יותר בבית ולתת להם טעימה טובה יותר כיצד העבודה עבורכם תיראה בפועל. נוסף על כך, מועמדים שיתקבלו בסופו של דבר ישתלבו בקלות יותר מבחינה חברתית.

מה שלא תעשו, אל תיתנו למועמדים ללכת בהרגשה שלא ראו אותם או שהם לא מוערכים. כל בני האדם מעריכים קשר אמיתי עם אחרים, ושיח עם מועמדים ממקום מנותק או מרוחק הוא מתכון ברור לבניית מערכת יחסים דלה, ככל שתיבנה אחת כזו בכלל. יתרה מכך, שמועות מתפשטות במהירות בכל ענף – לטוב או לרע. כדי לבנות ולבסס מוניטין נדרש זמן, אבל אם אתם יכולים לבסס את עצמכם כמקום עבודה מרגש ומלהיב שמתייחס למועמדים בצורה טובה, הטובים ביותר יימשכו אליכם ויעדיפו אתכם על אחרים.

CONTACT US
בואו נצמח ביחד


המחויבות שלנו היא להביא את הארגונים והצוותים שעובדים איתנו למקום טוב יותר – יותר גמישים לשינויים, יותר מעורבים ועם קשת נרחבת יותר של כלים, שתאפשר להם ליצור עתיד טוב יותר.