איך להפוך את הארגון שלכם לאטרקטיבי עבור "טָאלֶנְט" הנדסי? - iTalent - Hire smarter

איך להפוך את הארגון שלכם לאטרקטיבי עבור "טָאלֶנְט" הנדסי?

הארגון שלכם ודאי זקוק לטאלנט הנדסי בתכיפות גבוהה יותר מאשר לכל תפקיד אחר גם יחד. יש תמיד ביקוש גבוה למהנדסים, ונדמה כי ההיצע שלהם אף פעם לא מספיק. ואפילו, נניח, אם יש מספיק – חשוב להבין שלאיכות של הטאלנט שבכוחכם למשוך לארגונכם ישנה חשיבות עצומה בכל הנוגע להצלחתכם בזירת התחרות העסקית.

ובזירה תחרותית כגון זו, כיצד ניתן לדאוג לכך שאכן תבלטו ותלכדו את תשומת־לבם של הטאלנטים הטובים ביותר במשק? במקרים רבים, משמעות הדבר היא למעשה "לחטוף" אותם מעבודה אחרת, בה הם כבר משתכרים בצורה נאה וכבר נהנים מאותן ההטבות שחשבתם להציע להם אתם. הנה כמה נקודות למחשבה, אם החלטתם שברצונכם לצאת למסע־גיוס שכזה:

חשבו מחוץ לקופסה

חלק גדול מלדעת מה נכון לעשות – הוא לדעת מה לא לעשות. השלב הראשון במשיכת טאלנטים מהשורה הראשונה, בכל שוק תחרותי שלא יהיה, הוא לדעת מהם התנאים המוצעים להם על בסיס יומיומי מהחברות המתחרות בשוק – ואז לעשות משהו שונה לגמרי.

כולם מציעים למהנדסים שכר תחרותי למדי, כך שזו לא נקודת־מכירה טובה להתמקד בה. הוא הדבר גם לגבי ארוחות מסובסדות, או חטיפים חינם בכל רחבי המשרד. אלו הן ההטבות הרגילות המוצעות לרוב המהנדסים בימינו. אם אתם אכן בוחרים להזכיר אותן בתיאור־המשרה ובראיונות, ודאו שהם מוזכרים כאילו כלאחר־יד; כאיזשהו אימות המאשש שכן, תנאיהם לא ייפגעו, והם אכן יקבלו אצלכם את מה שיקבלו גם במקומות האחרים.

התמקדו בהטבות ובפינוקים שמהנדסים באמת רוצים

חדר־משחקים בתוך תחומי המשרד אינה הטבה מעניינת מספיק בעיני מהנדס מוכשר. כן, זה בטח יעזור למתג את הארגון שלכם כצעיר ומגניב; נכון, זה בטח לא יזיק שיהיה משהו כזה שם; אבל – המקצוענים האמיתיים באים לעבודה, ובכן, כדי לעבוד. רובם יעדיפו לעבוד באופן יעיל במשך כמה שעות־עבודה טובות ומרוכזות, על־מנת ללכת הביתה ולנצל את הזמן הפנוי שלהם בדרכים אחרות.

מה הלקח? אל תדגישו הטבות מסוימות רק כי הן נשמעות לכם מפנקות במיוחד. חשבו על הערך המוסף האמיתי שהן ייתנו למהנדסים. כמו כן, בזמן תהליך־הגיוס מומלץ להקדיש קצת זמן כדי להבין את הצרכים והרצונות האישיים של מועמדים אינדיבידואליים, וכך תוכלו לתת להם הצעות הרלוונטיות יותר עבור כל אחד ואחד מהם.

הדגישו תכונות פחות־מוחשיות

עכשיו הגיע הזמן לדבר על הדברים שהמהנדסים עלולים להימשך אליהם באמת בכל חברה שהיא. המקצוענים האמיתיים, אלה שאותם הכי תרצו להביא לארגונכם, ודאי יתעניינו פחות בהטבות "מוחשיות", כגון אוכל או תחבורה. חשבו על תועלות אחרות שהם עלולים לחפש, כגון: אפשרות לעלות בסולם הדרגות שבחברה; למידת כישורים ותחומים חדשים; שיפור הנטוורקינג; האפשרות לטייל לחוץ־לארץ; מימוש מטרות החשובות להם וכו'.

בקצרה, מהנדסים מחפשים לרוב הזדמנויות לשפר ולשכלל את עצמם. אם תוכלו למצוא דרך לגרום להם להתרגש ממה שאתם עושים, ולהבהיר להם שסביבת־העבודה שלכם תטפח את צמיחתם במהלך עבודתם אצלכם – תתקדמו משמעותית בתהליך משיכת הטאלנטים אותם תרצו בארגונכם.

מיתוג המעסיק

לכל אחד מאיתנו יש את משרת־החלומות שלו, באחת מחברות־החלומות העומדות בראש תחום־העיסוק האישי שלו. אבל אם מועמד מסוים לא שמע מעולם על החברה שלכם לפני־כן – הרי זה אך הגיוני שמשרת־החלומות שלו פשוט לא יכולה להיות זו שקיימת בארגון שלכם. אחת מהדרכים הטובות ביותר לעזור לכם בכך, היא ליצור לעצמכם "פרסונה" כזו כמעסיקים, שתגרום למהנדסים לחפש אתכם בעצמם. לכל הפחות, אתם רוצים שהם יהיו מודעים לכם, ושיהיה להם איזשהו רושם חיובי עליכם כמעסיק פוטנציאלי. 

איך אתם יכולים לעשות את זה? דרך אחת היא לוודא שכל אחד ואחד מהם מקבל חווית־מועמד טובה במיוני־הקבלה לארגון שלכם. כך, אפילו אלה שלא קיבלו את המשרה יכולים להיות שגרירים שלכם ולהפיץ את הבשורה על אודותיכם. אתם יכולים גם להפוך לפעילים בקהילת המהנדסים עם בלוגים, פודקאסטים ודומיהם. באופן זה תוכלו להציע למקצוענים שבתעשייה ערך מוסף, שיגרום להם להיות מודעים לקיומכם ואולי אף להתלהב מהעשייה שלכם. כמו כן, אתם יכולים לבוא במגע עם מהנדסים בעולם האמיתי, בין אם דרך כנסים מקצועיים או אירועים אחרים. הגבירו את הנִראוּת של המותג שלכם בעזרת חסויות, דוברים ומעורבות ישירה.

דבר אחד בטוח: אתם לא צריכים להתפשר. כל העסקים באשר הם מבוססים על צמיחה, פיתוח ושיפור. בין אם אתם מחליפים מהנדס שעזב את הארגון שלכם ובין אם אתם מרחיבים את שורותיכם, אתם רוצים לוודא שאתם נמצאים תמיד במקום הנכון לצרף אליכם את הטאלנט הטוב ביותר – כזה שיסייע אתכם לתת גז ולשעוט עוד יותר קדימה, אל עבר ההצלחה.

 

רשתות חברתיות:
מהנדסים נמצאים תמיד בביקוש גבוה, ומשיכתם לחברתכם דורשת גישה מיוחדת למדי – כזו השמה את צרכיו ורצונותיו של הפרט בראש סדר העדיפויות.

CONTACT US
בואו נצמח ביחד

המחויבות שלנו היא להביא את הארגונים והצוותים שעובדים איתנו למקום טוב יותר – יותר גמישים לשינויים, יותר מעורבים ועם קשת נרחבת יותר של כלים, שתאפשר להם ליצור עתיד טוב יותר.