מה זה Pre-sourcing ואיך זה יכול לעזור לכם? - iTalent - Hire smarter

מה זה Pre-sourcing ואיך זה יכול לעזור לכם?

כשרוצים לעשות משהו כמו שצריך, עדיף לנקוט בגישה מדעית כזאת שתשאיר כמה שפחות מקום לספק. כשמדובר בגיוס, ובמיוחד בסורסינג, זה יכול להיות קשה לקבוע כיצד תראה גישה מדעית בפועל, אך pre-sourcing יכול לקדם אותנו לייעול עבודתנו בבהירות.

אבל מה זה בעצם pre-sourcing?
יכול להיות שאנחנו אפילו לא מודעים לכך, אך סביר להניח שאנחנו מבצעים חלק כלשהו מהתהליך הזה בכל פעם שמחפשים מועמדים חדשים לתפקיד פתוח. ככל שתוכלו להפריד ולהגדיר בבירור את pre-sourcing, כך התוצאות שלכם יהיו טובות יותר.

Pre-sourcing הוא למעשה תהליך קביעה המדייק אילו כישורים ויכולות נדרשים לתפקיד לפני שאנחנו יוצאים לחפש אליו מועמדים – או במילים אחרות, מה נדרש לתפקיד במועמדים פוטנציאליים.

במבט ראשון, זה אולי נשמע ברור וקל; במציאות, pre-sourcing מחייב מחשבה מעמיקה ותקשורת יעילה. וזאת מכיוון שpre-sourcing לא נועד רק על מנת להחליט איזה סוג השכלה או ניסיון תעסוקתי הייתם מעדיפים שיהיו למועמדים, אלא מדובר בהתסכלות על המשרה בארגון בצורה מדעית ומתוך זה לשאול מה התפקיד באמת דורש – במיוחד מבחינת כישורים, כולל כישורים רכים.

ללא קשר לכישורים טכניים, איזה סוג אדם עשוי להצליח בתפקיד נתון? כן, זה חל על העבודה עצמה ( למשל, תפקיד עשוי לדרוש יכולת להישאר רגוע ופרודוקטיבי תחת לחץ), אך זה תקף גם לסביבת העבודה והצוות שיקיף את המועמד שיבחר בסופו של דבר. שאלו תמיד את עצמכם אילו כישורים ו / או יכולות צריך מועמד על מנת לפרוח בסביבה והתנאים הספציפיים אליהם אתם מגייסים.

זה דורש מאיתנו לייצר תמונה של מה שאנחנו רוצים שיושג מאותו תפקיד בעתיד הקרוב והרחוק. Pre-sourcingקשור לחזון ומציאת מועמדים החולקים ומבינים חזון זה. גישה זו גם פותחת הזדמנות בפני מועמדים שאולי לא עסקו בחלק מהמשימות בתפקיד בעבר, אך כן מצפים ומוכנים לנסות לעמוד באתגרים הצפויים להם.

חשוב לציין שpre-sourcing חוסך זמן ומשאבים יקרי ערך ובו זמנית מניב תוצאות טובות יותר. על ידי הבנת הדרישות האמיתיות של תפקיד ולא רק מה שגורם למועמד להיראות "טוב על הנייר", תוכלו למקד את מאמצי הסורסינג שלכם בדיוק רב יותר, להשקיע זמן ומאמץ על המועמדים הטובים ביותר שאליהם אתה יכול להגיע ולא לנפות מערימה אינסופית של קורות חיים לא רלוונטיים למעשה.

איפה משלבים תהליך של pre-sourcing בבניית משפך?

Pre-sourcing לא חשוב רק בחיפוש אחר כישרון למלא תפקיד מסוים, אלא גם כלי נהדר בבניית משפך כישרונות שישמש את הארגון שלך לשנים הבאות.

במילים מדויקות יותר, pre-sourcing הוא כלי מקדים לבניית משפך, תהליך מקדים שמקדם אותך להצלחה לפני שאתה אפילו מתחיל לאסוף מועמדים. אחרי הכל, איך אתה יכול לבנות צינור כישרונות בלי לקחת בחשבון את הכישורים והדרישות הנחוצים למילוי תפקיד?

Pre-sourcing יעזור לכם לבנות תהליך גיוס שלם, מדויק, יעיל יותר, ויוביל לתוצאות טובות יותר. הידיעה מה דורשת משרה ברמה כה עמוקה תעזור לכם לענות על שאלות כמו מי צריך לראיין מועמדים לתפקיד זה, כמה ראיונות צריך לערוך, האם צריך להיות מבחן מיומנות איפשהו לאורך הדרך וכו'.

באופן כללי, עליכם לשאול את עצמכם את השאלות הבאות בכל פעם שאתם חושבים להעסיק מישהו חדש:

* למה? – מה אתה מקווה להשיג באמצעות הגיוס? מה חסר בצוות שלך בכדי להגיע ליעדים העסקיים שלך?
* מתי? – האם זה הזמן הנכון להעסיק? האם יש לך יכולת לצרף חבר צוות חדש?
* איך? – מהו תהליך הגיוס המתאים להעסקה לתפקיד ומה הדרך הטובה ביותר להגיע אליו? זה מתקשר באופן ישיר עם ניסיון המועמד.
* מי?- מיהו האדם הנכון למשימה שיש לך בראש? אילו נכסים וכישורים עליו להביא לשולחן? כישורים רכים + כישורים קשים / טכניים מייצרים מבט הוליסטי של המועמד המושלם.

השלב הבא הוא להכין לעצמכם רשימה הכוללת דרישות ותכונות לעבודה שעשויות להעניק למועמדים מסויימים יתרון. הרשימה הזו היא חשובה ומכרעת, לכן אל תדלגו אף פעם על השלב הזה. כולנו מחפשים סופרמן אבל למען האמת, למועמד הטוב ביותר כנראה לא יהיה את כל הכישורים והיכולות שאליהם אתם מכוונים, ואתם לא רוצים לאבד אותו סתם.

אנחנו יכולים רק להניח שאינכם סומכים על מקריות או כוחות חיצוניים אחרים שיחליטו את גורלם של תהליכים בארגון שלך, אז למה להיות כל כך נונשלנטיים בכל מה שקשור לסורסינג? הדרך הנכונה להתמודד עם זה היא להתחיל לחשוב מה דורשת משרה בpre-sourcing ולא לחשוב מה מועמד ספציפי יכול להביא לשולחן.

CONTACT US
בואו נצמח ביחד

המחויבות שלנו היא להביא את הארגונים והצוותים שעובדים איתנו למקום טוב יותר – יותר גמישים לשינויים, יותר מעורבים ועם קשת נרחבת יותר של כלים, שתאפשר להם ליצור עתיד טוב יותר.