גיוס עובדים בתקופת הקורונה - iTalent - Hire smarter

גיוס עובדים בתקופת הקורונה

במהלך החודשים האחרונים חל שינוי משמעותי בתעשיית ההייטק, כאשר ישנם תחומים שצומחים בקצב שיא, ותחומים אחרים שמתכווצים בכאב. אלה זמנים לא בטוחים בלשון המעטה. אך מעגל החיים נמשך, ועסקים רבים עדיין מושכים השקעות ומגייסים. חלקם אף רואים צמיחה משמעותית בתנאים חדשים אלה ומחפשים להעסיק המון עובדים חדשים בבת אחת.

הדברים השתנו גם אצל המגייסים, מראיונות מרוחקים ועד ציפיות חדשות מהמועמדים. להלן מספר טיפים לשמירה על גיוס נכון ומתגמל במהלך תקופת הקורונה:

1. תראו לעולם שאתם מגייסים
בזמנים לא בטוחים ויציבים, עליכם לנקוט בפעולה וליצור מודעות על ידי כך שתוודאו שכולם יודעים שאתם עדיין בסביבה ומעסיקים עובדים חדשים. פרסמו באנר בדף הבית של האתר שלכם ואל תפחדו לפרסם פוסטים מרובים במדיה החברתית. איך תמצאו אי פעם את המועמד הנכון אם אף אחד לא יודע שאתם מגייסים?

2. שאלו את עצמכם: מה מחפשים המועמדים? היו שקופים
גם אם הכל נראה שוטף, היציבות קיבלה חשיבות גבוהה מתמיד בימים אלו. פירוש הדבר שמועמד שבזמנים אחרים היה מוכן לוותר על המשרה הנוכחית שלו ולהצטרף לחברה שלכם עשוי להיות מהוסס הרבה יותר לעשות זאת בתקופה הנוכחית. בעוד הד-אנטינג הם עדיין דרך לגיוס חכם, ייתכן שתצטרכו להגדיר מחדש, או לקבל הנחיות ספציפיות יותר על הצעת הערך של העובד שלך (EVP). גם אם החברה שלכם קטנה יחסית ועלולה לקבל סיכוי נמוך יותר בקרב המועמד, אתם צריכים לשכנע את המועמדים שתוכלו להציע להם יציבות, שייכות והזדמנות. וודאו שאתם שמים את המסרים האלו במרכז הפגישה הראשונה שלכם עם המועמד.

3. שמרו על חווית מועמד נהדרת
דבר אחד שלא השתנה, אם כבר אז רק גדל, הוא הצורך לספק חווית מועמד נהדרת. לא משנה כמה אנשים אתם מגייסים, עם כל האתגרים הנוכחיים בשוק, וודאו כי למועמדים תהיה חוויה מעולה איתכם כי הפצת המילה מפה לאוזן על החוויה היא המפתח. זה אומר שצריך לשמור על המועמדים מעודכנים, להיות שקופים באשר לאופן התהליך ואיך הוא עובד, לדבר איתם כשווים ולמצוא דרך להדגיש את התרבות ואווירת החברה, גם אם המועמדים לא יכולים לבקר בחברה באופן אישי.

4. תתכוננו להבדלים הפרקטיים
ניהול תהליך גיוס מקצועי ויעיל בימינו משמעו היערכות נכונה לגיוס מרחוק. וודאו כי כל הטכנולוגיה הדרושה קיימת ומתפקדת לפני שתתחילו. כמו כן, ותוודאו שיש לכם את כל התהליך מתוכנן, כך שכל דבר קטן שתיתקלו בו ישאר קטן. הכינו את עצמכם גם נפשית. סביר להניח שהמועמדים יחושו קשר פחות אישי במהלך ראיונות מרוחקים, כלומר אתה בתור מראיין צריך להגיע הכי אמין שלך,ומוכן לעשות רושם טוב.

5. התאימו את הציפיות שלכם
סביר להניח שאתם צריכים לחשוב על מועמדים באופן שונה ממה שהיה לפני וירוס הקורונה. לדוגמה, בימים אלה חשוב שתקחו בחשבון את כישוריהם ויכולותיהם לעבוד מרחוק. האם הם יהיו אחראים וזמינים כשתזדקקו להם? זו הפכה פתאום לשאלה חשובה הרבה יותר מאשר איזה תואר יש למועמד. שינוי חיובי אחד בעבודה המרוחקת שמגיעה עם וירוס הקורונה לעומת זאת, הוא שאתם יכולים לגייס כל אחד כמעט מכל מקום בעולם! אין צורך להגביל את עצמכם גיאוגרפית אם בכל מקרה צריך לעשות הכל מהבית.

6. הכנת תוכנית onboarding מרחוק
אם העובדים החדשים שלך עדיין לא יכולים להגיע פיזית לעבודה, הם לא רק צריכים לעבוד מהבית, הם יצטרכו להיות מנוהלים מהבית, באופן אישי ומקצועי. הכן שיחות וידאו להיכרות עם שאר הצוות והדרכות מרחוק. בחר מישהו שיהיה אחראי על תהליך ה-on-boarding כדי שהעובדים החדשים יטופלו כבר מהיום הראשון. ניתן אפילו להשיג זאת על ידי הקצאת "work buddy" מהצוות לפרק זמן מוגדר. בקש מהעובד החדש להעביר משוב ורעיונות לאורך התהליך כדי לוודא שיש לו / לה את כל הדרוש לשילוב מוצלח בחברה.

גיוס עובדים זאת אמנות בזמנים טובים. כל עוד נגיף הקורונה נמצא בסביבה (וכנראה שגם בעתיד הקרוב ביותר), הגיוס ייראה שונה בהרבה, אבל זה לא אומר שזה בלתי אפשרי. עם התכנון וההכנה הנכונים, זה יכול להיות הזמן המושלם לגלות כמה מהכישרונות הטובים ביותר בשוק. עכשיו זו גם הזדמנות לאמץ טכנולוגיות חדשות ולהפוך את התהליכים שלכם ליעילים יותר כך שתוכל להיות במצב טוב יותר מתמיד כאשר המשבר הזה ייגמר – וזה ייגמר.

 

CONTACT US
בואו נצמח ביחד

המחויבות שלנו היא להביא את הארגונים והצוותים שעובדים איתנו למקום טוב יותר – יותר גמישים לשינויים, יותר מעורבים ועם קשת נרחבת יותר של כלים, שתאפשר להם ליצור עתיד טוב יותר.