הסנדלר לא הולך יחף: טיפים לגיוס מגייסים - iTalent - Hire smarter

הסנדלר לא הולך יחף: טיפים לגיוס מגייסים

תהליך גיוס המגייסים משתנה יחד עם הדרישות מ"המגייס החדש". השיטה שפיתחנו מבוססת על בדיקת כישורים, יכולות, הכשרה, לימוד, התאמה לסיטואציות דינמיות. כך אנחנו עושים את זה.

2021 היא שנת המגייסים. אם תרצו, עולם הגיוס נכנס לעידן חדש. כשהחברות השונות נמצאות בתהליך התאמה וצמיחה מחדש, הדרישה לגיוס איכותי ומדויק עולה. המגייסים הופכים בהדרגה להיות מנהלי סיכונים. התאמה היא מילת המפתח. על פי נתון שפורסם על ידי הסופר והיועץ האסטרטגי סקוט שטיינברג: "84 אחוזים מהמגייסים נמצאים בתהליך התאמת דרכי העבודה שלהם לאילוצי הקורונה".

שטיינברג רוצה לומר שהעולם השתנה. תהליך הגיוס משתנה יחד איתו. המגייסים משתנים. אבל רגע, מה לגבי גיוס מגייסים? ספוילר – התעשייה עוברת את אותה מהפכה גם בקרב המגייסים.
חברות מחפשות עוד ועוד טאלנטים – שם גנרי שבשורה התחתונה מדבר על עובדים מתאימים ונכונים לחברה הספציפית. לכן, המגייס.ת החדש.ה צריכים להרחיב את ארגז הכלים שלהם. מוזמנים לקרוא איך זה בא לידי ביטוי ואיך להתמודד עם האתגר החדש – גיוס מגייסים!

יש כמובן כמה תכונות בסיסיות שהופכות מגייס.ת למוצלח.ת. בראש ובראשונה, המוטיבציה הנשאבת מלגרום לאנשים לאחרים להצליח. לדעת לשים את עצמך מאחורי הקלעים. כמובן, ראש עסקי, יכולת לקרוא אנשים ולעבוד מולם, יושרה, דיסקרטיות, חדות, רעב. כל אלו לא השתנו. אבל המגייס.ת החדש.ה צריך לדעת לבצע התאמות, להפגין גמישות, לשפר את יכולות הייעוץ שלו, לחדד יכולות סורסינג ברשתות החברתיות ולהביא את כל סט הכלים גם כשמדובר בראיון וירטואלי. ואל תטעו, הראיונות הווירטואליים לא הולכים לשום מקום.

"מגייסים שיפרו בצורה מסיבית את הנכונות שלהם ללמוד ברגע שהקורונה נכנסה לחיינו", צוטט ג'וני קמפבל, מנכ"ל פלטפורמת הגיוס SocialTalent שבסיסה בדבלין. "נושאים חמים ללמידה הם אימוני ייעוץ, ראיונות וירטואליים, איך להישאר פרודוקטיבי כשעובדים מרחוק, קליטה וירטואלית ותנועה פנימית בתוך הארגון. ללמוד איך לייעץ בצורה טובה יותר תמיד היה נושא פופולרי אצל מגייסים, אבל רבים מהם חיפשו אותו בפעם הראשונה כי המנהלים שלהם דרשו מהם הרבה מידע על שוק העבודה המתפתח".

הדרישות מהמועמדים משתנות, תהליך הגיוס משתנה וגם תהליך גיוס המגייסים. למעשה, כשמדברים על גיוס מגייסים, הדרך הנכונה להסתכל עליו הוא כמו על כל גיוס, רק שהפעם הלקוח והמגייס זהים. הסוד: זיהוי התכונות הנדרשות לתפקיד, הבנה איך המועמד ישלים את הצוות הקיים ויצירת תהליך שבוחן את אותן תכונות שאנחנו מחפשים. נשמע פשוט על הנייר? בואו תראו איך אנחנו ב-iTalent עושים את זה.

אנחנו מאמינים בשירות Custom Made שמטרתו להגיע להתאמה אופטימלית של העובד לצרכי הלקוח. כך אנחנו מגייסים גם את המגייסות שלנו. הגענו להבנה שגיוס בשיטה המסורתית, מבוססת על ניסיון והשכלה בתחום משאבי האנוש, מדעי ההתנהגות והייעוץ הארגוני, מעכבת את צמיחת הארגון. לכן, אנחנו בוחרים את העובדים שלנו גם על פי כישורים ויכולות ולא רק על פי קריטריונים של ניסיון תעסוקתי. אנחנו קוראים לזה: "גיוון בארגון".

זו לא רק סיסמה. זה הפרויקט שלנו. להביא אנשים שלעיתים חסרי ניסיון לתחום עמוק, משתנה ודורש. לבצע מהפכה בעולם הגיוס, לתת הזדמנות ולפתוח דלתות לעוד ועוד אנשים. אנחנו לא מאמינים בקיבעון. 2021. העולם משתנה. אין שום סיבה להמשיך ולגייס עובדים בשיטה מיושנת לפי סקירה של מילות חיפוש, ניסיון לימודי ותעסוקתי. נדרש שינוי תפיסתי וחברתי בעולם משאבי האנוש ואנחנו שמחים לעמוד בראש המהפכה במטרה לא לפספס שום מועמד מצוין כי הוא לא למד ב"מקום הנכון".

השיטה שלנו מבוססת על זיהוי חוזקות וכישורים אותם אנחנו בוחנים באמצעות ראיון עומק התנהגותי. במקום להתמקד רק בניסיון, אנחנו מחפשים יכולת למידה, תקשורת בין אישית, הישגיות, תכנון וארגון, יכולת לקבל החלטות ולפתור בעיות, אסרטיביות, ניהול קונפליקטים, יכולת להתמודד עם שינוי וכמובן יצירתיות, חוסן רגשי, חשיבה אנליטית, רצון להשפיע וגמישות מחשבתית. כך מבחינתנו אמורים להיראות מגייסים מודרניים ומצליחים. איך חושפים את המועמדים האידיאליים? לפיכך פיתחנו בתוך הבית ראיון התנהגותי.

המטרה היא להשתמש בדוגמאות אודות התנהלות המועמדים בסיטואציות מסוימות כדי לנבא איך יתנהגו בעתיד. תחשבו על עולם הדייטים. כמה כיף שבדייט ראשון השיחה זורמת לסיפורים מצחיקים ולא מרגישה טכנית עם שאלות כמו: "מה עשית בצבא?". דרך הסיטואציות המובאות בראיון אנחנו בוחנים עצמאות ואחריות, מחפשים לראות יוזמה ופרואקטיביות, מנסים לראות איך המועמדים יתמודדו תחת לחץ ואיך התמודדו בעבר בתוך צוות.

השלב הבא הוא מטלת בית הדורשת התמודדות מול אתגר חדש. סיטואציה אמיתית שהמועמדים לא הכירו בעבר הדורשת מהם יצירתיות ולמידת עולם תוכן חדש. לאחר ביצוע המטלה, המועמדים עוברים ראיון מקצועי על ידי מומחה תוכן וראש צוות. אנחנו רוצים להבין את צורת החשיבה, לשמוע על ההתמודדות עם הקשיים ולבחון יכולות טכנולוגיות ואנליטיות וחשיבה רחבה. התאמנו את עצמנו לתנאי השוק המשתנים והתחרותיים ולמדנו לייצר תהליך מהיר של 7-10 ימים במקסימום בשביל לא לפספס טאלנטים טובים. בסיום התהליך, אנחנו יודעים שמצאנו מגייס עם עתיד שמחזיק בסט הכישורים הדרוש להצלחה בתחום. אנחנו מחפשים פוטנציאל ויכולות שאי אפשר למצוא בקורות החיים או בראיון סטנדרטי.

מכיוון שאנחנו עוסקים בהכשרה ופיתוח כישרונות, הקמנו מחלקת הדרכה בארגון. עבורנו זו מהות התפיסה הארגונית החדשנית שאנחנו מנסים להנחיל. השקעה מהותית משתלמת – לבנות מישהו מבפנים ולא לחפש מוצר מוגמר מבחוץ. התוצאה היא הישגים משמעותיים ברמה הכמותית וברמת איכות כוח האדם בחברה.

אז מה הסוד לגיוס מגייסים? מתייחסים לתהליך כמו כל גיוס. מאחר ואנחנו חברה העוסקת בגיוס, הן בתוך הבית והן מחוצה לו, אנחנו יכולים לספר שאנחנו משתדלים ליישם את הדרך שפיתחנו גם מול הלקוחות שאיתם אנחנו עובדים וכמובן גם על עצמנו. אנחנו מאמינים בדרך שלנו ומכאן שההצלחות לא מאחרות להגיע. השוק עכשיו בשיאו ופשוט אי אפשר לעשות עוד מאותו דבר. זה או שאתם מצטרפים למהפכה או שתישארו מאחור.

CONTACT US
בואו נצמח ביחד

המחויבות שלנו היא להביא את הארגונים והצוותים שעובדים איתנו למקום טוב יותר – יותר גמישים לשינויים, יותר מעורבים ועם קשת נרחבת יותר של כלים, שתאפשר להם ליצור עתיד טוב יותר.